FK SLOBODA - NK ČELIK 2:0

TUZLA - Stadion Tušanj. Gledalaca: 5.000.

Žuti kartoni: Mujkić (Sloboda), Salčinović, Marković (Čelik)

SLOBODA: Mujkić, Omić, E. Kuduzović (od 80. Zoletić), Mikelini, Prodanović, Jahić, Lamešić, Sarajlić, Okanović (od 64. Mešić), Kasapović (od 74. Slomić), Tosunović. Trener: Sakib Malkočević.
ČELIK: Tripić, Mudreša (od 46. Moranjkić), Hasanović, Zahirović, Jurčević, Purić, Salčinović, Hadžić (od 74. Pupčević), Čolić (od 46. Osmanović), Gafurović, Marković. Trener: Ivo Ištuk.Sudija: Ognjen Vajić (Banja Luka).

Čelik je sinoć doživio novi poraz na gostovanju ovaj put u crvenocrnom derbiju slavila je ekipa tuzlanske Slobode sa 2:0.Strijelac oba gola za Slobodu bio je nakadašnji igrač Čelika Nikola Mikelini.

Prvi gol Mikelini postiže u 13 minuti nakon prekida i slabe intervencije Tripića,a nakon osam minuta Mikelini opet pogađa glavom za konačnih 2:0.

Ovom pobjedom Sloboda je ostala na prvoj poziciji,dok je Čelik nakon 4 kola pao na sedmu poziciju sa katastrofalnom gol razlikom 4:7.

Utakmicu u Tuzli posmatralo je i oko 3oo robijaša .