17. 08. 2008.

NK ČELIK - NK TRAVNIK 1:0

Čelik je sinoć zabilježio svoju drugu pobjedu ove sezone,a savladana je ekipa Travnika minimalnim rezultatom 1:0.Tako je Čelik onakon dužeg vremena uknjižio pobjedu nad Vezirima i na Bilinom polju . Utakmica je bila dosta tvrda , bez mnogo atraktivnih poteza a kao i uvijek sa dosta nervoze , oštrih startova igrača Travnika.

Jedini gol , tačnije eurogol , djelo je Salčinovića u 14. minuti .Salčinović je uzeo loptu na sredini terena, prešao dva igrača gostiju i sa dvadesetak metara uputio neodbranjiv šut.Oko šest hiljada gledatelja vidjelo je još nekoliko prilika na obje strane , a najbolju priliku za gol imali su gosti i to u 88 minuti susreta,ali na sreću Čelika čut Jeleča odlazi pored gola Tripića.

IZJAVE TRENERA NAKON UTAKMICE:

„ Bilo je htijenja , volje ali i previše soliranja . Ostvarili smo važnu pobjedu i ispunili cilj – tri nova boda ,“ naglasio je trener Čelika Ištuk .

„ Čestitao bih domaćinu na fer i korektnom prijemu . Odigrali smo dobro ali nismo iskoristili dvije stopostotne šanse a bez gola nema ni bodova,“ istakao je trener Travnika Čorbo.

ČELIK: Tripić, Mudreša, Purić (63. Osmanović), Salčinović, Hadžić, Šabić (60. minuta Zahirović), Čolić, Pupčević (83. Gafurović), Moranjkić, Kapetan, Marković. Trener: Ivo Ištuk.

TRAVNIK: Delić, Terzić, Varupa, Zeko, Helvida, Sarajčić, Šiljak, Hećo (46. Šeta), Pranjković, Mujakić (63. Lihovac), Nemeljaković (63. Jeleč). Trener: Adnan Čorbo.