05. 09. 2008.

Prekinuta utakmica Travnik-Čelik

Na Piroti su danas prijateljsku kontrolnu utakmicu trebali odigrati Travnik i Čelik . Lijepo vrijeme obećavalo je lijepu utakmicu ali od igre ništa . Naime po izvještaju novinara iz Travnika , manja grupa Robijaša izazvala je incident i sukobila se sa domaćim ljubiteljima nogometa pa je sudac Husein Terzić u 5. minuti označio kraj utakmice .

Neshvatljivo je da u duelu komšija koji su poznati po izgredima navijača obezbjeđenje bude minimalno bez obzira što je utakmica imala prijateljski naziv . Što više , od policajaca smo mogli čuti da utakmica uopšte nije najavljena MUP-u .

Nakon što su se strasti smirile policija je privela desetak Robijaša.Inače , Čelik je golom Šabića od 3. minute vodio sa 0:1.