05. 04. 2009.

NOVI PORAZ ČELIKA U GOSTIMA

Velež – Čelik 3:1
Strijelci: 1:0 - Obad (9 – jedanaesterac), 1:1 - Jackson (39) 2:1 - Škaljić (47), 3:1 Čolić (90)
MOSTAR - Stadion Vrapčići. Gledalaca: 1200.
Žuti kartoni: Jugo, Šečić, Zaimović (Velež), Jamak (Čelik

VELEŽ: Efendić, Kadrić, Kazazić, Šečić, Zaimović, Čolić, Velagić (od 88. Zolj), Jugo (od 85. Demić), Škaljić (od 83. Duraković), Obad, Majkić. Trener: Abdulah Ibraković.
ČELIK: Bilobrk, Jurić (od 72. Osmanović), Hasanović, Jurčević, Jančevski, Purić, Jackson, Junior (od 60. Kapetan), Morankić, Jamak (od 78. Nemeljaković), Marković. Trener: Marin Bloudek.

Čelik je doživio novi poraz na gostovanju od još jedne ekipe u Premijer ligi koja nebira sredstva da sačuva Premijerligaški status.Već u sedmoj minuti glavni sudija meča svira penal za domaće,a Adis Obad preciznim udarcem dovodi Velež u vodstvo.Nakon primljenog gola Čelik preuzima incijativu iz koje je stvorio nekoliko dobrih prilika koje nisu iskoristili Jancevski i Jackson. U 39 minuti gosti uspijevaju matirati bivšeg Čelikovog golmana Efendića za 1:1.Slobodan udarac izveo je Jamak, koji je pronašao Purića, a on glavom prebacuje loptu do Džeksona koji pogađa mrežu domačina. .
Početak drugog poluvremena donosi radost domačim navijačima.Igrala se 47 minuta,kada je Škaljić iskoristio nepažnju odbrane Čelika i doveo Velež u vodstvo od 2:1.Konačan rezulatat utakmice u 90 minuti postavlja još jedan bivši Čelikov igrač Elvir Čolić.
Prvenstvo se nastavlja u srijedu,a Čelik na Bilinom polju dočekuje ekipu Modriče.