16. 11. 2008.

NK ČELIK-FK LEOTAR 2:0

Strijelci:1:0 Osmanović (17), 2:0 Šabić (87)

Gledalaca: 1.500

ČELIK: Burić, Hasanović, Zahirović, Šabić, Čolić, Jančevski, Pupčević /od 46. Džananović/, Gafurović, Kapetan /od 80. Muratović/, Osmanović /od 79. minuta Morankić/, Marković. Trener: Marin Bloudek

LEOTAR: N. Berak /od 46. D. Berak/, Vučinić, Todorović, Radović, Ramić, Ćurić, Dreč, Božić, Arsović /od 81. Mrkajić/, Magazin, Zečević /od 46. Toholj/. Trener: Srđan Bajić.Sudija: Predrag Stankić /Bijeljina/.

Nogometaši Čelika konačno su ostvarili pobjedu u Premijer ligi BiH i to nakon šest mečeva bez pobjede, odnosno puna dva mjeseca.Golove za crveno-crne postigli su Edis Osmanović u 18. i Nermin Šabić u 87. minuti sa penaltika. Kod prvog pogotka radilo se o klasičnom centaršutu Osmanovića iskosa sa desne strane, gdje je Hasanović propustio loptu nakon čega se ona odbila od zemlje i prevarila golmana Novicu Beraka, te završila iza njegovih leđa u golu. Kod drugog gola Šabić je dugom loptom pronašao rezervistu Moranjkića kojeg je u svom kaznenom prostoru srušio Ćurić. Kapiten Čelika i najbolji pojedinac ovog meča Nermin Šabić sa kreča je poslao golmana gostiju u jednu, a loptu u drugu stranu, te postavio konačan rezultat Čelik : Leotar 2:0.

Narednu utakmicu posljednjeg jesenjeg kola Čelik će odigrati u Banjaluci protiv ekipe Borca.