04. 02. 2009.

Prijateljska : NK Čelik - NK Olimpik 2:0

Fudbaleri Čelika danas su u pripremnoj utakmici odigranoj u Međugorju, pobijedili sarajevski Olimpik, rezultatom 2:0. Jesenji šampion Prve lige Federacije BiH „pao“ je pred izabranicima trenera Marina Blodeka, golovima Armina Kapetana već u 5. minutu, te Muamera Salihbašića u 82. Utakmica je odigrana po teškom terenu, jer je u ovom dijelu Hercegovine i danas padala kiša. Zeničani su bili bolji cijelim tokom susreta, a sve što je ekipa trenera Husrefa Musemića uspjela uraditi je prilika Sanjina Radonje u drugom poluvremenu. Međutim, rezervni golman Čelika, Luka Bilobrk, koji je zimus na „Bilino polje“ došao iz hrvatskog drugoligaša Suhopolja, dobro je intervenisao, te spriječio Sarajlije da postignu „utješni“ gol.

ČELIK: Tripić, Jurčević, Morankić, Hasanović, Marković, Jančevski, Šabić, Hadžić, Duro, Kapetan, Salihbašić. Još su igrali: Bilobrk, Ivešić, Lopes, Zahirović, Smriko, Osmanović, Džananović, Mašić, Nemeljaković, Jurić, Jamak. Trener: Marin Bloudek.

OLIMPIK: Bečirević, Knežević, Zečević, Vidović, Kajtaz, Suljević, Kmetaš, Kozica, Radonja, Kušljić, Kurto. Još su igrali: Adilović, Raščić, Genjac, Ribić, Čulov, Kukić, Fatić, Alagić. Trener: Husref Musemić.