SARAJEVO - Olimpijski stadion “Asim Ferhatović Hase”. Gledalaca:7000. Žuti kartoni: Ihtijarević (Sarajevo), Hasanović, Marković (Čelik).
SARAJEVO: Alaim, Dudo, Belošević, Nikitović /od 46. Mohar/, Torlak, Janjoš, Maksumić /od 83. Čomor/, Ihtijarević, Muminović, Hadžić /od 87. Pandža/, Hiroš. Trener: Mehmed Janjoš.
ČELIK: Bilobrk, Hasanović, Jurčević, Jančevski, Purić, Hadžić /od 85. Jurić/, Šabić, Moranjkić, Kapetan /od 73. Osmanović/, Duro /od 70. Jamak/, Marković. Trener: Marin Bloudek.
Sudija: Semir Kaplan /Stolac/
Na stadionu Asim Ferhatović Hase, duel starih rivala Sarajeva i Čelika završio je pobjedom domaćina 1:0, golom Damira Hadžića iz 56. minute.Utakmica je počela oprezno sa obje strane, uz bespoštednu borbu na sredini terena i nekoligo oštrih startova. U 7. minuti Maksumić upošljava Hiroša koji postiže postiže pogodak, ali on biva poništen zbog ofsajda.Najbolju priliku u prvom poluvremenu napravio je Čelik u 36 minuti.Šabić izvodi korner sa lijeve strane, odbrana Sarajeva slabo reaguje, lopta „šeta“ po liniji, ali niko od igrača u bijelim dresovima ne uspijeva „ugurati“ je u gol.U sudijskoj nadoknadi (1 min.) Ihtijarević odlično daje loptu za Hiroša koji pretjeruje sa driblinzima i vrlo dobra prilika propada.
U drugom poluvremenu Sarajevo kreće aktivnije ali Čeliki presingom na svojoj polovini odbija napade, sve do 56. minute kada Hadžić koristi odličnu loptu iz veznog reda, i pogađa pored nemoćnog Bilobrka.Bloudek pokušava da probudi svoju ekipu izmjenama. U 70. minuti slabog Duru mijenja Nermin Jamak, a nedugo nakon toga umjesto Kapetana u igri je Osmanović.Do kraja utakmice jedino vrijedno pomena je šansa za domaće iz 71. minute Belošević direktno šutira iz slobodnog udarca, iskosa sa desne strane, odlično reaguje golman Bilobrk ali lopta dolazi do Hadžića koji poslije nekoliko driblinga šutira pored gola. Do kraja još nekoliko izmjena gdje su priliku dobili Jurić za Čelik, a za Sarajevo Čomor i Pandža.