26. 09. 2009.

NOVI PORAZ - Sarajevo-Čelik 3-1

NK Čelik zabilježio je novi poraz ovaj put od ekipe Sarajeva sa 3:1. Već u početku utakmice lagana dominacija Sarajeva. Nakon nekoliko dobrih prilika Sarajevo je u 24. minuti povelo golom Alena Škore. Akcija po strani, lopta se ugurala u šesnaesterac Čelika, neko od igrača u bordo dresu vratio je loptu do Škore a ovaj rezantnim udarcem pogodio mrežu Bilobrka.Desetak minuta poslije na semaforu je stajalo 2:0 i ovaj put zahvaljujući bivšem napadaču Rijeke. Poslije toga Zeničani ofanzivnije kreću, u nadi da postignu pogodak za smanjenje, ili eventualno naprave neko čudo. Čuda se nisu desila do kraja prvog dijela i završilo je 2:0.
Početkom drugog poluvremena Čelik uspijeva smanjiti rezultat na 2:1,a neuspjelu ofsajd zamku domaćih igrača iskorištava Vidović. Očekivalo se da bi ovaj pogodak mogao dati krila igračima Kopića, ali nije.Samo 6 minuta poslije gola Čelika,glavni sudija meča Skakić svira penal za domaćina,koji uspješno realizuje Škoro za konačnih 3:1.