11. 02. 2010.

POBJEDA PROTIV BUDUĆNOSTI

Prijateljska utakmica između zeničkog Čelika i Budućnosti iz Banovića, ekipa koje se nalaze na priprama u Istri, odigrana danas poslijepodne u Medulinu, završena je pobjedom Zeničana – 2:1. Golove za Čelik postigli su Branislav Nikić u 30. minuti iz jedanaesterca i Darijo Purić u 75. minuti, dok je jedini pogodak za Budućnost postigao Nermin Haskić u 40. minuti. Dan ranije Čelik je remizirao (0:0) sa Mladosti iz Nove Gorice.
Slabosti ekipe su se očitovale u zadnjoj liniji gdje smo, opet zbog svojih grešaka, primili pogodak.
Šef Stručnog štaba NK Čelik Zenica, Omer Kopić imao je razloga za zadovljstvo koje je i javno iskazao po završetku utakmice čestitajući svojim igračima na trudu, zalaganju i postignutom rezultatu.