28. 02. 2010.

PORAZ NA GRBAVICI

ŽELJEZNIČAR : Radošević , Radovanović , Šimić , Bekrić , Višča , Kerla , Čulum , Mešanović , Bešlija , Bučan , Mešić . Trener : Amar Osim .

ČELIK: Bilobrk , Purić , Radić (Nikić) , Obuća , Jamak , Jurić , Zahirović , Krajišnik (Sadiković),Imamović , Kapetan , Marković.Trener:Omer Kopić .

Pred oko 7 hiljada gledalaca, među kojima je bilo i nekoliko stotina navijača zeničkog tima Čelik je bolje otvorio utakmicu 16.kola PL BiH.
U 4. minuti na asistenciju Purića, Jamak pogađa prečku. Devet minuta kasnije tim sa Grbavice dolazi u vodstvo. Bekrić centrira, a Alen Mešanović glavom poentira za 1-0.
U 21 minuti napadač crveno-crnih Emir Obuća opasno prijeti, ali lopta odlazi iznad gola. Obuća je ponovo zaprijetio u 38. minuti, ali Radošević fantastično brani.Promašaji su se osvetili u drugom dijelu kada Mešanović postiže drugi gol . U 76. minuti. Dario Purić odličnim šutem smanjuje na 2-1.
Treći gol za Želju postiže Bučan kojeg je nesebično proigrao Bešlija a konačnih 4-1 postavio je Lazar Popović u posljednjim trenucima utakmice.