22. 06. 2008.

NK ČELIK - OFK GRBALJ 3:2

Čelik - Grbalj 3:2

Strijelci: 0:1 Kasalica (7.), 1:1 Karić (32.), 2:1 Hadžić (59. iz penala), 3:1 Novaković (78.), 3:2 Pavičević u (90+2).
ZENICA - Stadion Bilino polje. Gledalaca: 7.000.
Žuti kartoni: Jurčević (Čelik), Bojović, Bošković (Grbalj).

ČELIK: Burić, Hasanović, Jurčević, Salčinović/od 87. Gafurović/, Hadžić, Šabić/od 70. Hasić/, Pupčević, Morankić, Kapetan, Karić/od 59. Novaković/, Marković. Trener: Ivo Ištuk.

GRBALJ: Kljajević, Matić, Petrović, Grujić, Dragičević/od 73. Radović/, Bojović, Francvišković, Videkamić, Bošković, Pavičević, Kasalica/od 80. Popović/. Trener: Nebojša Vignjević.

Sudija: Mihoil Koukolakis(GRČKA)

Nogometaši Čelika sinoć su u prvoj utakmici Intertoto kupa savladali crnogorskog predstavnika ekipu Grbalja sa minimalnim rezultatom 3:2.
Čelik je bio bolji protivnik, no gosti su iskoristili greške zadnje linije i golmana Burića
i stigli do povoljnog rezultata uoči revanša za sedam dana.
Grbalj je na početku iznenadio Čelik. Preko Kasalice u 7. minutu poveo je sa 1:0. Zeničani su prvih pola sata djelovali izgubljeno, no, konsolidovali su se i u 32. minutu Karić je izjednačio na 1:1. Sve do 59. minuta nije bilo promjena, a tada je Hadžić iz opradavdano dosuđenog penala doveo svoj tim u vodstvo od 2:1. Osjetili su tada Zeničani da su gosti posustali, što je na najbolji način iskoristio Novaković koji je u 78. minutu treći put matirao Kljajevića.I umjesto da na revanš ide sa pristojnom prednošću komotna igra Čeliku se osvetila u 92. minutu. Tada je Pavičević pogodio za 3:2 za veliko slavlje gostiju i aktivan rezultat uoči drugog susreta.

Broj komentara: 5:

Anonimno kaže...

ispadama sigurno nema potrebe ici u CG

Prića se da su Sarajlić i Ištuk, razoćarani igrom Čelikovih igraća, ponudili svoje ostavke?

to nije istina ni Sarajlić ni Ištuk neće sigurno iz Čelika

Nebi se kladio prijatelju, sve su prilike, da Ivo neće da ostane bez ovog drugog!