20. 04. 2009.

NK ČELIK - NK ŽELJEZNIČAR 2:0

Stadion Bilino polje. Gledalaca 4.000 Glavni sudija: Ognjen Valić - Banja Luka. Strijelci: 1:0 Purić u 58. min., 2:0 Smriko u 90. min. Žuti kartoni: Jurčević - Čelik, Sadiković, Muharemović, Bučan –Željezničar Crveni karton: Muharemović - Željezničar
Čelik: Bilobrk, Hasanović, Zahirović, Jurčević, Jančevski, Purić, Phill Jackon /od 90. min. Jurić/, Kapetan, Jamak /od 89. min. Osmanović/, Duro /od 81. min. Smriko/, Marković. Trener: Marin Bloudek
Željezničar: Šehić, Bajić, Bekrić, Mulalić, Cocalić, Muharemović, Rovčanin /od 10. min. Zeba/, Stanić, Hrkač /od 88. min. Malinović/, Sadiković /od 65. min. Mujkanović/, Bučan. Trener: Demir Hotić

Pobjedom od 2:0 u proteklom 23. kolu Premijer lige, zenički ligaš popravio je skor u međusobnim duelima sa Željezničarom. U do sada 15 odigranih susreta na Bilinom polju Čelik je pobjedio 8 puta, šest utakmica je završeno neriješeno, a samo jednom bio je bolji ligaš sa Grbavice.

Prvo poluvrijeme slično kao i protiv Modriče nije obečavalo sigurnu pobjedu crveno crnih. Igralo se uglavnom na sredini terena bez prave završnice i prilika za gol. Zato je bilo živo na tribinama. I ovaj put za poseban ugođaj pobinuli su se robijaši. Tek u finišu prvog dijela Jančevski je zaprijetio iz daljine. Lopta odlazi pored gola. Na odmor se otišlo sa blijedih 0:0.
Ne znamo šta je u svlačionici trener Bloudek rekao svojim igračima, ali su nastavku zaigrali puno bolje. U 47. minuti Purić šutira pored gola. Akcija u 58 minuti na sredini terena nije obečavala uzbuđenja. Gosti griješe a poklonjenu loptu sa preko 20 metara u donji desni ugao posprema Dario Purić za prednost Čelika od 1:0. Slično je ponovo pokušao isti igrač u 66. minuti. Malo više posla Bilobrk je imao u 69. minuti nakon slobodnog udarca Bekrića. Nesporazum glavnog i pomočnog sudije samo minut kasnije zamalo domačina nije koštao pogodka. Na sreću na vrijeme je interevenisao Bilobrk.
Konačnih 2:0 postavio je Bloudekov đoker, mladi Jasmin Smriko, koji je ušao umjesto Dure. Odlično je pratio akciju po desnoj strani i pospremio loptu u mrežu Šehića za konačnih 2:0.