24. 04. 2010.

BRUKA I SRAMOTA (Čelik-Leotar 0:1)

Nogometaši trebinjskog Leotara danas su na Bilinom Polju iznenadili domaći Čelik, slavivši pobjedu, rezultatom 0-1.Gledaoci na Bilinom Polju su u prvom poluvremenu gledali poprilično lošu nogometnu predstavu i bez većih uzbuđenja.Treba reći da je Čelik imao blagu inicijativu ali je ona bila isuviše jalova da bi neka lopta završila iza leđa golmana Beraka.Drugo poluvrijeme utakmice bilo je slično prvom, igre gotovo da nije ni bilo. Nezainteresovanost domaćeg sastava, iskoristili su igrači Leotara koji sredinom drugog poluvremena dolaze u vodstvo.Nakon greške kapitena Imamovića , u 68. minuti pogodak za Leotar postiže Zečević.Kao da je Zeničanima bilo potrebno da prime gol kako bi se konačno otvorili, no kako će se na kraju utakmice ispostaviti, isuviše kasno.Dvadeset minuta prije kraja bilježimo pokušaj Purića, ali bezuspješan, lopta je otišla pored gola. Pokušavali su igrači Čelika do kraja utakmice doći do izjednačenja ali je Berak zaključao svoja vrata.Mreže su mirovale do kraja utakmice i tako je Leotar došao do vrijedna tri boda sa Bilinog Polja.Nakon što je sudija odsvirao kraj današnjeg meča, došlo je do tučnjave između igrača dva tima na putu prema svlačinicama, zbog čega, za sada nije poznato. Ovo će nažalost baciti samo mrlju više na crnu sedmicu u Premijer ligi BiH.Čelik se nakon novog kiksa na domaćem terenu našao u zaista neugodnoj situaciji i ekipu Omera Kopića do kraja prvenstva očekuje grčevita borba za opstanak u ligi.Ekipa Čelika u sljedećem kolu ide na gostovanje u Travnik.